Posiedzenie Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego, Gospodarki Komunalnej i Bezpieczeństwa
Dobrodzień, 13.06.2022r.
ORG.0012.23.2022
Informuję, że posiedzenie Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego, Gospodarki Komunalnej i Bezpieczeństwa odbędzie się w dniu 20 czerwca 2022 roku o godzinie 15-tej.
Posiedzenie Komisji odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu.
Porządek posiedzenia:
1. Przyjęcie proponowanego porządku posiedzenia.
2. Klaster Energii – osoba zaproszona.
3. Sprawozdanie z działalności ZGKiM w Dobrodzieniu za 2021 rok.
4. Zagadnienia dotyczące ZGKiM w Dobrodzieniu - zaproszony Dyrektor ZGKiM
• odczytywanie faktur za wodę i ścieki,
• sprawa zadłużeń czynszowych za lata 2019-2021,
• informacja dot. niskiego ciśnienia wody na terenie Dobrodzienia.
5. Wyrażenie zgody na sprzedaż lokali komunalnych w Dobrodzieniu i w Pludrach.
6. Zaopiniowanie projektów uchwał w sprawie:
• zmiany Uchwały Nr XXXIV/329/2021 z dnia 13.12.2021 Rady Miejskiej w Dobrodzieniu w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla samorządowego zakładu budżetowego,
• wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Dobrodzień,
• wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży nieruchomości stanowiących lokale mieszkalne,
• zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w istniejącej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej „SIM Opolskie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością „ z siedzibą w Nysie,
• zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej,
• wprowadzenia zmian do budżetu Gminy Dobrodzień na 2022r.
7. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia komisji.
8. Sprawy różne.
PRZEWODNICZĄCY
Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego,
Gospodarki Komunalnej i Bezpieczeństwa
mgr Robert Kobus