Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Odpowiedź na interpelację ORG.0003.14.2020

Dobrodzień, 18.12.2020

 

Dotyczy pisma ORG.0003.14.2020

 

 

pan Jacek Skibe

Radny Rady Miejskiej

w Dobrodzieniu

 

 

W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 7.12.2020 informuję co następuje:

  1. Na Stadionie Miejskim w Dobrodzieniu składowane są materiały budowlane (humus, kostki granitowe, kostki chodnikowe) pochodzące z inwestycji prowadzonych przez Gminę Dobrodzień. Materiały te wykorzystywane są w trakcie realizacji różnych inwestycji na terenie Gminy, prowadzonych przez Gminę, Sołectwa lub Stowarzyszenia. Gromadzenie materiałów odbywa się już od lat. Gmina nie posiada innego miejsca w którym można by gromadzić materiały budowlane.
    W latach 2019 i 2020 gromadzone były materiały odzyskane w wyniku rewitalizacji płyty rynku, remontu ulic Moniuszki i Chłopskiej oraz budowy PSZOK. W ostatnim czasie pojawiły się na stadionie także kontenery na śmieci przewiezione na czas budowy PSZOK z terenu ZGKiM. Materiały gromadzone są wg tutejszego urzędu w sposób uporządkowany, na tyle na ile pozwalają na to warunki techniczne.
    Materiały będą sukcesywnie wykorzystywane do realizacji inwestycji -kontenery zostaną usunięte w I kwartale 2021 roku, płytki chodnikowe do końca przyszłego roku.

  2. Materiały na terenie Stadionu Miejskiego składowane były za zgodą i aprobatą Burmistrza Dobrodzienia, który ponosi odpowiedzialność za sposób gromadzenia materiałów.

  3. Płyta boiska na Stadionie Miejskim stanowi lądowisko helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Gmina Dobrodzień nie może blokować dostępu do tego terenu. Teren składowiska odpadów materiałów zostanie zabezpieczony zgodnie z przepisami.

 

BURMISTRZ

dr Andrzej Jasiński

PDFOdpowiedź na interpelację ORG.0003.14.2020.pdf